Poznańska Wiki
Advertisement
Poznańska Wiki

Jest w Internecie wiele miejsc, w których można znaleźć informacje o Poznaniu. Kiedy miasto powstało. Że ma koziołki. Ile ma kościołów i gdzie. Na jakie koncerty zajrzeć w tym tygodniu...

Ale nie ma chyba jednego miejsca, które pozwala poznać Poznań od nieco innej, bardziej osobistej, nieco tajemniczej strony.

Serwisu, który poprowadzi nas na mniej uczęszczane szlaki - w zaułki i uliczki wokół Rynku, do maleńkich, nie znanych szerzej knajpek. Albo do zapomnianego lądowiska dla sterowców. Poprzez podziemia pod Rondem Kaponiera...

Na Poznańskiej Wiki gromadzimy takie właśnie ciekawostki i małe tajemnice Poznania. Chciałem zaprosić Was do pomocy przy wzbogacaniu tego zbioru o Wasze ulubione miejsca, legendy i historie poznańskie. Nie zabraknie też powszechnie dostępnych informacji, spisanych oczami miłośników miasta Poznania.

Jak się przyłączyć do zabawy?[]

Aby przyłączyć się do zabawy wystarczy utworzyć konto i zacząć pisać.

Jak? To proste! Na Poznańskiej Wiki istnieją dwa rodzaje linków – niebieskie i czerwone. Po kliknięciu na te niebieskie, zostaniecie przeniesieni do istniejącego artykułu. Jeśli będziecie chcieli w nim coś zmienić, wystarczy kliknąć w przycisk "edytuj" u góry strony i zacząć dodawać, poprawiać i redagować wedle uznania. Czerwone linki oznaczają artykuły, które jeszcze nie istnieją – po kliknięciu w nie dostaniecie pustą kartkę, którą możecie wypełnić własnym pomysłem.

Nie przejmuj się jeżeli twoje informacje są niekompletne, lub artykuł jest nieskończony. Inni użytkownicy chętnie poprawią drobne błędy oraz uzupełnią twój artykuł o brakujące informacje.

Oto kilka sposobów jak rozwijać Poznań Wikia:[]

  • Czytaj artykuły, nawiguj po linkach a następnie poprawiaj literówki lub dodaj linki.
  • Jeżeli akrtykuł jest oznaczony jako szkic, oznacza to, że autor prosi o pomoc przy wypełnieniu go treścią - pomóż mu!
  • Dodaj artykuły do kategorii.
  • Wgraj zdjęcia lub filmy ilustrujące artykuł.
  • Rozwijaj treść istniejących artykułów.

Pamiętaj: na Poznańskiej wiki każdy jest autorem.

Co muszę wiedzieć, żeby zacząć?[]

Aby pisać na Poznańskiej wiki nie potrzeba sterty mądrych książek, tytułów naukowych czy dostępu do oficjalnych źródeł. Cennymi materiałami mogą być zasłyszane historie, ciekawostki, fotografie (zarówno te nowe jak i stare), opisy knajp, magicznych uliczek czy historycznych wydarzeń.

Jeżeli jesteś członkiem jednej z wielu organizacji działającej na terenie miasta, lubisz jakiś lokal czy park - załóż na jego temat stronę.

Mam pytanie lub problem, kto może mi pomóc?[]

Nad wikią czuwa Shareif. W razie problemów z edytowaniem lub jakichkolwiek pytań odnośnie funkcjonowania wiki, możecie pisać na jego stronie dyskusji.

Advertisement