Poznańska Wiki
Advertisement
Poznańska Wiki
Ojisan
Wczytywanie mapy…
Ojisan banned

Kolejny gość oficjalnie dostał zakaz wstępu do lokalu za złamanie świętych zasad Ojisan Dojo

Ojisan Milk Bar - położony przy ulicy 27 Grudnia mały lokalik intrygujący już od zewnątrz, za sprawą wielkiego portretu Mao Zedonga wiszącego nad frontowymi drzwiami.

Oferta i atmosfera[]

Zdawało by się, że Ojisan (jap. „wujek”) Milk Bar specjalizuje sie w serwowaniu dań kuchni orientalnej, lecz ich faktyczną specjalnością jest szaleństwo, przygoda i nieskrępowany styl bycia.

W malutkim lokalu można zjeść szereg dań jednak nigdy nie wiadomo co w danym momencie będzie dostępne. Czasem jest to wyborny makaron z wołowiną, innym razem przepyszne ciasto z lodami innym razem przeciwna sałatka z krewerek. Obsługa lokalu każdego dnia informuje o dostępnych danego dnia daniach na facebooku.

Dodatkową atrakcją jest fakt, że nikt nie wystawi ci tutaj rachunku. Wychodząc zostawiasz pieniądze w misce, samemu wybierając resztę w przypadku braku drobnych.

Ojisan dojo[]

Dodatkową ciekawostką jest złota zasada Ojisan dodżo, jak właściciel lubi nazywać ten lokal, mówiąca że jedzenie nie może się marnować. Jeżeli gość zostawi jedzenie na talerzu, może spodziewać się reprymendy i nawet dożywotniego zakazu wstępu do lokalu. Zostanie to oczywiście ogłoszone na oficjalnym profilu Ojisan Milk Bar na facebooku.

Linki[]

Stara lokalizacja na ulicy Szewskiej[]

Advertisement