Poznańska Wiki
Advertisement
Poznańska Wiki

Gimnazjum nr 3

Opis

Gimnazjum Nr 3 – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego im. Bohaterów Czerwca 1956 roku

Propozycje klas

Klasa ogólna

W roku szkolnym 2015/2016 planowane są dwie klasy ogólnodostępne.

Klasa sportowa dla chłopców o specjalności piłka nożna - kadra WZPN

W roku szkolnym 2015/2016 planowana jest jedna klasa piłkarska, działająca w strukturach Ośrodka Wyszkolenia Młodzieży Uzdolnionej Sportowo w ramach współpracy z PZPN. Kwalifikacja do tej klasy odbywa się w ramach naboru wstępnego, przyjmowani są chłopcy z całej Polski. Decyzja o przyjęciu chłopców podejmowana jest po konsultacji z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Chłopiec zakwalifikowany do tej klasy pozostaje zawodnikiem klubu macierzystego, w okresie nauki w szkole. Spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów odbędzie się 7 maja 2015 roku o godz.17.30

Klasa mistrzostwa sportowego dla chłopców o specjalności piłka nożna - KKS LECH

W roku szkolnym 2015/2016 planowana jest jedna klasa działająca we współpracy z KKS Lech Poznań. Kwalifikacja do klas mistrzostwa sportowego odbywa się w ramach naboru wstępnego, przyjmowani są chłopcy z całej Polski. Decyzja o przyjęciu chłopców podejmowana jest po konsultacji z trenerami klubu. Chłopiec zakwalifikowany do tej klasy automatycznie staje się zawodnikiem Kolejorza. Spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów odbędzie się 6 maja 2015 roku o godz 17.00

Młodzi piłkarze zdobywają gole na prawdziwych boiskach

„Trójka” jest placówką, której od zawsze atutem jest sport. W Gimnazjum nr 3 tworzone są oddziały dla uczniów z rejonu oraz klasy sportowe i mistrzostwa sportowego . Dla uczniów spoza Poznania szkoła dysponuje własnym internatem położonym w jej pobliżu. Każda klasa uczy się w swojej sali lekcyjnej. Do dyspozycji uczniów są trzy pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią multimedialną, sale gimnastyczne i stołówka. Placówka dysponuje również bardzo nowoczesnym kompleksem boisk piłkarskich ( w tym jedno pełnowymiarowe i oświetlone). Na miejscu gimnazjaliści mogą liczyć na pomoc psychologa i pedagoga, a także korzystać z gabinetu pielęgniarskiego i stomatologicznego. Młodzież może korzystać z szerokiej oferty kół zainteresowań, a dla potrzebujących pomocy do dyspozycji są również studenci ze Stowarzyszenia „Lepszy świat”. Gimnazjum nr 3 kontynuuje tradycję „Poznańskiej Trzynastki”, której mury opuściło wielu znanych piłkarzy Lecha, ale również reprezentantów Polski. W ostatnich latach Kolejorza zasilili m.in. Bartosz Bereszyński , Marcin Kamiński, Marcin Gawron,Szymon Drewniak,Karol Linetty,Dawid Kownacki. Wybitnym absolwentem naszego Gimnazjum jest także Krystian Bielik który podpisał kontrakt z Arsenalem. Staramy się aby młodzież mogła rozwijać swoje pasje sportowe, ale równocześnie osiągała wysokie wyniki w nauce.

Historia szkoły

Szkoła została utworzona Uchwałą Rady Miasta Poznania od 01.09.1999 roku, a od 1 września 2007 działa jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Gimnazjum Nr 3 kontynuuje wieloletnią tradycję Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 13. Absolwenci "Poznańskiej Trzynastki" kontynuowali z powodzeniem karierę sportową, grając w reprezentacji Polski oraz licznych klubach ligowych w Polsce i zagranicą, m.in.: Paweł Wojtala, Artur Wichniarek, Grzegorz Rasiak, Arkadiusz Głowacki, Bartosz Bosacki, Mariusz Molik, Jakub Wilk, Michał Goliński Młodzi piłkarze grają w lidze WZPN w ramach UKS "Poznańska 13", „13Lech” oraz "Lech 13".

Osiągnięcia szkoły

Mistrzostwo Polski w piłce nożnej chłopców w roku 2006, 2007 i 2008 Mistrzostwo Polski w turnieju Coca Cola Cup 2007; 2009; 2010; 2011; Mistrzostwo Poznania szkół gimnazjalnych w piłce nożnej;

Uczniowie aktywnie uczestniczą w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich osiągając wyróżnienia i wysokie lokaty. Angażują się w liczne akcje charytatywne, ekologiczne, prozdrowotne. W styczniu 2015 roku po raz drugi w naszym Gimnazjum zorganizowano Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Tworzyli go Stowarzyszenie Wojtusiaki i nasza szkoła. W sumie sztab wspierało ponad 150 wolontariuszy, z tego z naszej szkoły brało udział ponad 70 uczniów.

Koła zainteresowań

Koło: Chemiczne, Fizyczne, Biologiczne, Matematyczne, Plastyczne, Polonistyczne, Geograficzne, Szachowe, Jęz. Angielskiego,Teatralne, Turystyczne Rekreacyjno -Sportowe ; Klub Modelarski i Internetowy, PCK, wolontariat.

Kontakty zagraniczne

Corocznie organizujemy turnieje sportowe z udziałem drużyn zagranicznych oraz wyjeżdżamy na turnieje do różnych krajów Europy.

Dojazd

Dojazd do szkoły – linie tramwajowe : przystanek ul. Fredry nr 3, 4, 8, 9, 13, 16, 17, 26 przystanek ul. Pułaskiego nr 3, 4, 9, 10, 11

Przystanki autobusowe przy ul. Nowowiejskiego i al. Niepodległości (przystanek Urząd Wojewódzki linia 51) (przystanek:Polonez linia 68)

Języki obce

- Język angielski - Język niemiecki

Advertisement