Poznańska Wiki
Advertisement
Poznańska Wiki
Potato

Co za gemela! Trza to ruk cuk porychtować!

Artykuł nie ma poprawnego formatowania treści, prawdopodobnie brakuje wielu linków i poprawnego podziału na sekcje. Popraw go, żeby inni mogli łatwo z niego korzystać.

Imgres-1

Powstała w 2003 roku Fundacja Edukacji Kulturalnej "Ad Arte" jest organizacją o wszechstronnym zakresie działalności - począwszy od festiwali filmowych, przez realizację wystaw, koncertów i imprez klubowych, po oprawę graficzną i audiowizualną wszystkich przedsięwzięć.

Fundacja realizuje swoje działania głównie na terenie Poznania, choć nie brak w jej dorobku projektów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Fundacja specjalizuje się w popularyzowaniu krótkich form filmowych organizując regularnie ich pokazy w kilkunastu miastach na terenie całego kraju. Jest polskim przedstawicielem Festiwalu Future Shorts, będącego obecnie największą na świecie platformą prezentacji i promocji krótkiego kina.

"Ad Arte" jest również organizatorem polskiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Betting on Shorts, odbywającego równolegle w kilku miastach europejskich m.in. w: Atenach, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Sztokholmie.

Kolejnym istotnym projektem zainicjowanym i rozwijanym przez fundację jest Festiwal Filmów o Miłości odbywający się od 2004 roku w miastach całej Polski.

W 2009 roku Fundacja wystartowała ze swoim autorskim projektem - Festiwalem Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Pokazy Festiwalowe miały miejsce w 31 miastach, w 28 w Polsce oraz w Berlinie, Dublinie oraz Londynie.

Fundacja Ad Arte realizuje wiele projektów we współpracy z uznanymi organizacjami, zarówno prywatnymi, jak i pozarządowymi. Dzięki temu stale poszerza zakres swojej działalności w Polsce i za granicą.

Fundacja współpracuje z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, między innymi organizując cykle projekcji w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Filmokrąg. Wspólnie z Miejskim Biurem Wystaw Artystycznych w Lesznie Fundacja realizuje tam projekt "Oblicza Kina". Ad Arte jest partnerem Objazdowego Festiwalu Prawa Człowieka w Filmie Watch Docs organizowanego przez Fundację Helsinską.

Fundacja jako jedna z nielicznych w Polsce zajmuje się promocją vj-ingu, sztuki miksowania na żywo obrazów i łączenia powstałych w ten sposób wizualizacji z muzyką. VJ-ing stanowi główny element Międzynarodowego Festiwalu Nowych Zjawisk Audiowizualnych VIVISESJA. Festiwal prezentuje wybrane zjawiska powstające na styku sztuki, nowych technologii i popkultury. Poza prezentacjami VJ-ingu składa się z projekcji, wystaw, warsztatów, multimedialnych instalacji, koncertów, oraz spotkań z twórcami i animatorami kultury.

Advertisement