Poznańska Wiki
Advertisement
Poznańska Wiki
CIMG2216

Krużganek Cafe Misja

CIMG2217

Krużganek Cafe Misja

Wczytywanie mapy…
CIMG2219

Cafe Misja

CIMG2220

Scena Cafe Misja

Cafe Misja, Centrum Kultury Fara - kawiarnia mieszcząca się w dawnych pomieszczeniach kolegium jezuickiego przy placu Kolegiackim obok Urzędu Miasta oraz Kościoła Farnego przy ulicy Gołębiej.

Wnętrze[]

Cafe Misja przyjmuje gości od 25 lipca 2010 r. Dla wielu starszych gości jest ona sentymentalnym miejscem, w którym jako dzieci uczestniczyli w lekcjach religii.

Ascetyczny wystrój kawiarni nawiązuje do historii tego miejsca, bar wykonany przez rzeźbiarza Wacława nawiązuje tematyką do farnych ławek, a na półkach stoją książki o tematyce religijnej oraz o historii Poznania, które można zarówno czytać popijając aromatyczną latte z miodem i cynamonem oraz siedząc przy kominku lub też zakupić. W ciepłe dni można usiąść przy stoliku w krużgankach, skąd doskonale widać pięknie odnowiony budynek Urzędu Miasta.

Kawiarnia w swojej biblioteczce posiada większość pozycji Wydawnictwa Miejskiego.

Oferta[]

W menu znajdziemy wszystko to, co powinna oferować porządna kawiarnia, a więc wybór herbat, kaw, rozmaitych słodkości. Na szczególną uwagę zasługują domowe ciasta przepisu mamy jednego z właścicieli, p. Natalii Jankowskiej, o dźwięcznych nazwach Specjał Mamy oraz Boski Karmel.

W ofercie znajdziemy też coś na większy apetyt - Cafe Misja proponuje duży wybór oryginalnych, a jednocześnie przepysznych tart, na przykład z buraków i koziego sera lub szpinaku i gruszki. Poszczący lub umartwiający się goście w menu znajdą specjalne Śniadanie Pokutne, chociaż jak twierdzą pracownicy, dotychczas tylko jedna osoba ośmieliła się je zamówić.

Aby ugasić pragnienie można zamówić Yerba maté lub inny, mniej egzotyczny napój, na przykład latte z syropem kasztanowym lub regionalne piwo „Fortuna” w różnych smakach.

Kawiarnia wspiera inicjatywę Fair Trade i oferuje szeroką gamę egzotycznych wyrobów kupowanych bezpośrednio od lokalnych producentów.

Działalność kulturalna[]

Cafe Misja oferuje strawę nie tylko fizyczną, ale również duchową. W lokalu często, nawet co tydzień, odbywają się różnorakie koncerty, między innymi do tej pory występowali tam: Lidka Pospieszalska, Stróże Poranka, Dumitru Harea z zespołem Besarabia. Oprócz tego odbywają się tam wieczory poezji, spotkania z interesującymi ludźmi (na przykład niedługo lokal odwiedzi podróżnik Jarosław Łączka), wystawy i aukcje dzieł sztuki.

Kontakt[]

Galeria[]

Advertisement